مجسمه

مجسمه یکی از وسایل تزیینی کارامد هنرهای تجسمی در دکوراسیون است. معمولا دارای شگل هایی به فرم انسان، گیاه، ساختمان و حیوان دارد. نمونه های مدرن آن به شکل هندسی و اشکال انتزاعی نیز ساخته میشود. باید اشاره کرد که تمام اشکال سه بعدی، مجسمه نیستند. برای اینکه سازه ای به این عنوان شناخته شود باید نوآوری، مفهوم یا علتی برای ساخت آن وجود داشته باشد. پیکر تراش ((مجسمه ساز )) به شخصی گفته می شود که با هنر دست خود این وسیله را می سازد. البته مجسمه به صورت عمده توسط دستگاه نیز تولید می شود که آن را در گروه صنایع دستی قرار نمی دهند.

 

 

*تاثیرات تابلو بر معماری داخلیاثر گذاری تابلو ها بر دکوراسیون داخلی

 

آشنایی با انواع مدل های مجسمه ها

 

مواد بکار رفته در ساخت مجسمه ها

مجسمه ها از مصالح و مواد مختلفی از جمله انواع فات، گچ، سرامیک، چوب، فایبرگلاس و سنگ ساخته می شوند. مجسمه را با توجه به کیفیت و مواد به کار رفته در ساختار، می توان در فضای باز نیز قرار داد، و برای تزیین تراس، کنار استخر، باغچه و ورودی خانه از آن استفاده کرد.

 

 

مجسمه صورتک

 

تندیس به مجسمه هایی گفته می‌شود که فرمی از نیم تنه داشته باشد و اگر فقط شکل سر را نمایش دهد نام مجسمه صورتک یا سردیس را به آن میگویند. مجسمه صورتک را بر دیوار نصب کنید تا نمایی زنده به اتاق ببخشید. مجسمه صورتک می تواند جاذب نگاه و کانون توجه دکوراسیون باشد. اگر می خواهید همان لحظه اول مهمانان را شگفت زده کنید، سردیس را در قسمت ورودی خانه روی دیوار قرار دهید.

 

 

مجسمه کوچک

وقتی خانه را با مجسمه های دکوری چیدمان می‌کنید با استفاده از این وسیله تزیینی در قسمتی از خانه، فضای سومی به مکان اضافه می ‎کنید. می توانید برای هر کدام از بخش های خانه چینش متفاوتی ایجاد کنید. ابعاد، سبک دکوراسیون و بودجه مد نظر شما در این جا تاثیر گذاری ندارد. مجسمه خود را در بهترین جای خانه قرار دهید تا تاثیر آن را بر روح ساکنان مشاهده کنید.

 

 

برای استفاده از اینگونه مجسمه ها در دکوراسیون داخلی منزل، از آن ها بین کتاب های کتابخانه، روی قفسه و یا روی میز کنسول استفاده کنید. وجود مجسمه ای با شکل مورد نظر شما در میان کتاب ها، جذابیت ، کنتراست و زیبایی چشم گیری را به فضا اضافه و محیط را از یکنواختی خارج می کند.

 

 

مجسمه دکوری بزرگ

 

مجسمه های عظیم، با اندازه ای بزرگ تر از ابعاد واقعی، مناسب فضا های بزرگ هستند. نقش اث گذاری این لوازم بسیار پررنگ است و بیش از سایر المان های موجود در دکوراسیون بر افراد تاثیر می گذارد.

 

 

این وسیله را در جایی قرار دهید که اطراف آن با اشیا زیادی شلوغ نشده باشد و بتواند جلوه زیبایی در دکوراسیون ایجاد کند. می توانید از نورپردازی برای نمایش بهتر آن استفاده کنید. پیش از پیروی از قوانین، برای قرار دادن آن در خانه به چشم های خود اعتماد کنید. تناسب را رعایت و اندازه مناسب را به گونه ای انتخاب کنید که به زیبایی خانه کمک شود و باعث شلوغی نشود.

 

مجسمه چوبی

 

در پیکرتراشی می توان قوانین فیزیک را شکست و از عالم واقعی فراتر رفت.  طراحی های سورئال یا فرا واقعی، ریشه در قدرت تخیل انسان دارد. اشکال هندسی فضا را از نظر فرم به تعادل می رسانند. مجسمه چوبی، فضایی از طبیعت را در خود دارد که با توجه به فرم و مکان قرار گیری، مانند موجودی زنده حال و هوای خانه را تغییر میدهد. با استفاده از قابلیت های مواد طبیعی می توان به همه چیز دست یافت. برای مثال با استفاده از چوب، پیکره هایی به شکل صخره طراحی می شود که با وزن سبک تر، ظاهری مانند سنگ خواهد داشت. یک فیل عظیم جثه، اسب وحشی یا هر موجود متحرکی را روی میز خانه بیاورید.

 

 

مجسمه فایبرگلاس

 

فایبرگلاس ترکیبی از پلیمر و شیشه است که نسبت به سایر مواد چندین ویژگی مفید دارد؛ وزن سبک، نقل و انتقال آسان، سطح براق و کیفیت بالا. از این ماده بیش تر برای ساخت مجسمه های بزرگ استفاده می شود و مناسب فضای باز است. اگر نمای اتاق تکراری شده است و نمی خواهید تغییر دکوراسیون کلی ایجاد کنید، از مجسمه های فایبر گلاس در ابعاد بزرگ کمک بگیرید. طرح و شکل را به اتاق بیفزایید و دیوارهای خالی را پوشش دهید. می توانید از آن ها بین مبلمان قرار دهید و تنوع ارتفاع را بین لوازم موجود ایجاد کنید. به این صورت نمای جدیدی در دکوراسیون به وجود می‎آید.

 

 

 

 

مجسمه سنگی

 

به عنوان انسان باید بپذیریم که جهان دارای طبیعتی پویا و در حال جریان است. برای دوام آوردن ناچاریم در زندگی منعطف و چابک عمل کنیم. سازگاری با محیط فقط در هماهنگی فیزیکی خلاصه نمی شود، بلکه به فرآیندهای ذهنی، روح و روان نیز مرتبط است. ساخت مجسمه سنگی و کوچک راهی برای ثبت وقایع مختلف زندگی است. برای مثال ذات سنگ، جامد، مات و سخت است. یک هنرمند با پیاده سازی مفاهیم معمول بر پیکر مجسمه، زندگی منعطف روزمره را بر سنگ سخت نقش بندی می کند. آن ها نمادی از رفتار و حرکات ما هستند. ارتباط، گفت و گو، بیان رنج یا شادی و سایر احساسات در این وسیله نمایان می شود.

 

 

کاربرد مجسمه ها بر روحیات

برای داشتن یک پرنده زیبا، دیدن بناهای تاریخی یا یک ورزش خاص، نیازی به سفر به دور دنیا ندارید. این لوازم دکوری نیاز شما را رفع می کنند و آن پدیده را با مقیاسی کوچک در خانه به نمایش در میاورد. گاهی یادآور خاطرات هستند و بعضی مواقع انسان را از افکار مضطرب جدا می سازند.

برای ثبت سفارش پیام بدید.