انتخاب پارچه مبلی

شناخت  پارچه مبلی و اسامی انواع پارچه مبلی پیش از خرید مبل اهمیت زیادی دارد. مطمئنا شما نیز پیش از خریداری پارچه با مراجعه به یک گالری پارچه مبلی با مدل‌های بیشماری از انواع پارچه مبلی روبرو شده‌اید. پس برای انتخاب بهترین پارچه قیمت مناسب این مقاله را تا انتها بخوانید.

مبلمان علاوه بر اینکه یکی از اجزای مهم دکوراسیون داخلی‌ست، در راحتی و آسایش ساکنان نیز نقش مهمی دارد. به‌همین دلیل توصیه می‌شود پیش از خرید مبلمان جدید، با انواع پارچه  آشنایی داشته باشید. اگر شما نیز در آستانه خرید مبل یا تعویض پارچه مبلمان خود هستید، این راهنمای کامل برای آشنایی با انواع پارچه رومبلی را از دست ندهید.

نوع پارچه مبلی

به‌سختی می‌توان تمام مدل‌های پارچه رومبلی را شمرد؛ اما از لحاظ جنس و به‌طور کلی، می‌توان انواع پارچه مبلی را به 3 دسته تقسیم کرد:

  1. پارچه‌  طبیعی (پنبه‌ای، نخی، پشمی، کتان، ابریشم و…)
  2. پارچه  مصنوعی (نایلون، پلی استر و ویسکوز و…)
  3. پارچه  ترکیبی

اسامی پارچه مبلی

اسامی انواع پارچه مبلی هنگامی که به بازار پارچه مبل مراجعه می‌کنید بسیار به شما کمک می‌کند. در ادامه انواع پارچه مبلی همراه با ویژگی هر یک از آن‌ها آمده است.

پارچه رومبلی کتان

در ادامه راهنمای انتخاب انواع پارچه مبلی به پارچه کتان می‌رسیم. در یک گالری پارچه مبلی، این پارچه بسیار به پارچه مبلی پنبه‌ای یا نخی شباهت دارد. این پارچه بافت یکدست و درخشانی دارد؛ اما امکان چروک شدن و سایش آن وجود دارد و شستشو و لکه‌گیری آن نیز دشوار است. اگر حیوان خانگی دارید، این پارچه رومبلی را زیاد به شما پیشنهاد نمی‌کنیم.

پارچه مبلی نانو

درمیان انواع پارچه مبلی، می‌توان پارچه مبلی نانو را می‌توان نوآورانه‌ترین و جدیدترین پارچه مبلی در بازار به‌شمار آورد. امروزه می‌بینیم که افراد زیادی به دنبال قیمت پارچه مبلی نانو و حتی خرید اینترنتی پارچه مبلی نانو هستند.

از مزایای مهم این پارچه رومبلی می‌توان به ضد آب بودن، ضد لک بودن، ضد حریق بودن، و آنتی باکتریال بودن با وجود بافتی راحت و نرم اشاره کرد. از این پارچه با ظاهر شیک آن می‌توانید سال‌ها در خانه خود استفاده کنید.

پارچه رومبلی پشمی

پارچه‌های پشمی برای مبل شاید جدیدترین پارچه مبلی نباشند، اما محبوبیت خود را همیشه و مخصوصا در مناظق سردسیر حفظ کرده‌اند. این پارچه‌ها با وجود قابلیت انتقال گرما در فصول سرد، سبک هستند و برای سایر فصل‌ها نیز مناسب‌اند.

از مزایای این پارچه رومبلی می‌توان به بافت لطیف، قابلیت کشش بالا، و مقاومت دربرابر پارگی و چروک شدن را نام برد. این موارد پارچه رومبلی پشمی را برای افرادی که کودک خردسال یا حیوان خانگی دارند، گزینه مناسبی می‌کند. از معایب این نوع پارچه نیز می‌توان به دشواری تمیز کردن آن اشاره کرد.

پارچه مبلی چرم

افراد زیادی به‌دنبال خریداری مبل راحتی چرم و قیمت پارچه چرم مبلی هستند. درمیان انواع پارچه مبلی، چرم (مصنوعی و صنعتی) شخصیت خاصی به فضای داخلی داده و آن را رسمی‌تر نشان می‌دهد. برخی این پارچه را یک پارچه مبلی لاکچری محسوب می‌کنند. پارچه مبلی ملیتا یکی از مدل‌های این نوع پارچه رومبلی است که اخیرا بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

یکی از بهترین نکات در مورد پارچه رومبلی چرم، عدم نفوذ آب در آن است.کودک خردسال، داشتن حیوانات خانگی، استفاده زیاد و در مواردی هم نگهداری نادرست، همه از مواردی هستند که نیاز به تعمیر مبل چرم را بالا می‌برند، اما با این وجود، این پارچه در برابر اجسام تیز و پنجه‌ی حیوانات خانگی آسیب پذیر بوده، نگهداری خاصی را می‌طلبد و هوا را نیز از بافت خود عبود نمی‌دهد (مسئله‌ای که منجر به چسبیدن آن به بدن می‌شود). همچنین، می‌توان به طیف رنگی محدود این پارچه نیز اشاره کرد.

پارچه مبلی مخمل

یک پارچه مبلی لاکچری دیگر بدون شک پارچه مبلی مخمل است. این پارچه با استحکام، ظاهر خاص و بافت لطیف خود همیشه توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. این نوع پارچه تنوع رنگی بسیار بالایی داشته و برای کوسن نیز انتخابی عالی به شمار می‌آید. از انواع این پارچه می توان به پارچه مخمل کبریتی و مخمل نانو اشاره کرد.

پارچه رومبلی جیر

نوع طبیعی این پارچه از پوست گوساله و بز به‌دست آمده و نام‌های دیگری مانند چرم جیر و چرم مخمل‌نما نیز دارد. درمیان انواع پارچه مبلی، این پارچه با انواع چرم و مخمل شباهت زیادی دارد.

هر چند تمیز کردن این نوع پارچه رومبلی زیاد سخت نیست، اما توجه کنید که به‌دلیل حساسیت جیر به آب نباید آن را با پارچه خیس یا آب تمیز کرد. به جای آن سعی کنید از اسپری‌های مخصوص استفاده کنید.

پارچه مبلی پلی استر

در انتهای راهنمای انتخاب انواع پارچه مبلی به پارچه رومبلی پلی استر می‌رسیم. این پارچه مصنوعی علاوه بر داشتن تمام ویژگی‌های مثبت پارچه مبلی نایلونی، مقاومت قابل توجه در برابر نور مستقیم و چروک شدن را نیز دارد، در نتیجه به گزینه‌ای هوشمندانه در انتخاب انواع پارچه مبلی تبدیل می‌شود. بد نیست بدانید که پارچه مبلی میکروفایبر درواقع ترکیبی از پارچه‌های نایلونی و پلی استر است.

پارچه مبلی بوگاتی

یکی از انواع پرکاربرد پارچه، کرپ است که هم هم دارای مقاومت و کیفیت بالاست و هم دارای تنوع رنگ بالایی است. کرپ انواع مختلفی دارد که هریک برای مصارف مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. یکی از انواع آن پارچه کرپ بوگاتی است که ما آن را به اختصار با عنوان پارچه بوگاتی می‌شناسیم.

ویژگی‌های این پارچه طوری است که در بازار با عنوان پارچه چهار فصل مورد استفاده قرار می‌گیرد. تعدادی از دلایل مورد استفاده قرار گرفتن آن در تمامی فصول، موارد زیر است:

  • لطافت بالا
  • نازک و سبک بودن
  • ضخامت خاص و مناسب برای تمام فصول

سایر نکات در راهنمای انتخاب پارچه مبلی

از اینکه تا اینجا با ما همراه بودید سپاسگزاریم. اکنون که با انواع پارچه رومبلی و بافت‌ها بهتر آشنا شده‌اید. توجه شما را به چند نکته مهم دیگر در انتخاب پارچه رومبلی جلب می‌کنیم:

  • رنگ پارچه: متخصصان توصیه می‌کنند که در انتخاب رنگ پارچه مبلی به مواردی مانند رنک دگوراسیون، میزان استفاده، داشتن کودک یا حیوان خانگی را درنظر بگیریم. مشخصا اگر در خانه کودک خردسال داریم یا اهل رفت و آمد هستیم، بهتر است رنگ‌های تیره را انتخاب کنیم.
  • تراکم پارچه: هر چه تراکم پارچه رومبلی که انتخاب می‌کنید بالاتر باشد، مقاومت آن در برابر نشست و برخاست بیشر بود و زیبایی و ظاهر اولیه خود را برای مدت طولانی تری حفظ می‌کند. به‌همین دلیل است که توصیه می‌شود از پارچه‌های کشی برای مبل راحتی خود استفاده نکنید.
  • همخوانی با محیط : قطعا نوع پارچه با آداب و رسوم و دکوراسیون خانه باید هماهنگی داشته باشه و با سایر المان های خانه تناسب داشته باشه.قطعا در کنار لوازم لوکس و خاص، استفاده از یک مبل راحتی همخوانی و نظم را پایین خواهد آورد.
برای ثبت سفارش پیام بدید.