تاثیرات کفپوش و پارکت ها بر دکوراسیون داخلی و آشنایی با انواع مدل های پارکت

قبل از انجام هرگونه پروژه بزرگ که شامل طراحی داخلی لوکس می باشد ، انتخاب کفپوش ، که ملاک اصلی آنرا، پوشش دهی کف سالن ها میدانیم ، یکی از جنبه های اصلی در دکوراسیون به حساب می آید. این می تواند کل پویایی و زیبایی شناختی یک پیشرفت در دکوراسیون را مشخص کند.

 

*شناخت انواع دکوراسیون های متداول امروزیآشنایی با دکوراسیون های امروزی

تاریخچه کلمه ی پارکت

کلمه “پارکت” برای اولین بار در سال 1842 استفاده شد و این یک واقعیت شگفت انگیز است که شما باید هنگام دیدن این طرح به خاطر بسپارید زیرا می دانید که حتی زمانی که این چیزی است که مدت ها پیش استفاده شده بود ، ما هنوز آن را در صنعت طراحی امروز داریم . همه از پارکت شگفت زده نیستند ، اما من فکر می کنم این لیست در واقع باعث می شود شما نظر خود را تغییر دهید – نگاهی به چگونگی این الگوهای زیبا در هر اتاق خواب بیندازید و به من بگویید که ذره ای مجذوب شما نیستید.

 

 جزئیات در طراحی و دیزاین با در نظر گرفتن کفپوش

هنگام تزئین فضای داخلی مجلل ، کفپوش پارکت یکی از محبوب ترین انتخاب ها به شمار می آید، همچنین برای دکوراسیون و طراحان داخلی  محیط کار و منازل بکار گرفته می شود.یکی از دلایل انتخاب پارکت ها این است که برای تمام سلیقه ها و در بازه های قیمت متفاوت دارای تنوع بسیار میباشد .

بنابراین ، برای رسیدن به جلوه مطلوب ، انتخاب کدام نوع پارکت در اولویت قرار می گیرد. جدا از انواع مختلف پارکت ها برای انتخاب ، روشهای و راهکار های مختلفی برای نصب وجود دارد که باید در مورد آنها تصمیم گیری شود.

متداول ترین سوالاتی که هنگام مواجهه با چنین معضلی پیش می آید این است: بهترین نوع ماده برای انتخاب چیست؟ بودجه موجود چقدر است؟ هر نوع فرآیند نصب برای پروژه چیست؟ وقتی جواب این سوالات را گرفتید ، یافتن مسیر انتخاب گزینه های خاص بسیار ساده تر خواهد بود.

متداول ترین روش های نصب کف پارکت عبارتند از: ورقه ورقه ، چسب و منبت کاری شده.

 

 در این بخش آشنا میشویم با انواع مدل ها و نصب پارکت

 

پارکت لمینت

در مورد کفپوش پارکت لمینت می توانیم کفپوش چوبی را در نظر بگیریم و آن را نصب کنیم که خاصیت آن این است که بدون آنکه به کف اصلی ثابت شود ، این کفپوش توسط قطعات خود به هم چسبیده و معمولاً روی یک پایه کف پلی اتیلن به ضخامت 2-3 میلی متر قرار می گیرد، که برای جداسازی کف زمین با کفپوش ها استفاده می شود . رطوبت ، سر و صدا و همچنین برای جبران و نرم کردن بی نظمی های موجود در کف اصلی ، این کف پوش بسیار مناسب و کارامد میباشد.

این روش نصب بسیار ساده تر از سایر گزینه ها است ، زیرا کف جدید روی نسخه اصلی نصب میشود. تمیز کردن و پاک کردن آن، این پارکت را به یکی از محبوب ترین انتخاب ها تبدیل کرده است. تخته ها با اتصالات دم کبوتری کنار هم قرار می گیرند ، گویی که یک معما را می سازند. علاوه بر این ، سیستم کلیک محبوب ، نصب را به گزینه ای سریع و آسان تبدیل کرده است که به سختی هرگونه سر و صدا و آشفتگی ایجاد می کند.

 

پارکت چسب دار

این سنتی ترین سیستم است و شامل چسباندن پارکت چوبی به طور مستقیم بر روی کف اصلی است. اگر کفپوش از قبل لاک زده نشده باشد ، باید حداقل با دو تا سه لایه لاک آن را سنباده بزنید و لاک بزنید.

برخلاف روش نصب ورقه ورقه ، اگر پایین آوردن کف پارکت به دلیل نیاز به مقدار مشخصی از کار ، این پیچیده ترین روش است. صفحه زیرین کف نیز باید محکم و صاف باشد. این نوع کف گام بی صدا و همچنین دوام بیشتری را تضمین می کند. این روش نصب به خریدار این امکان را می دهد تا از بین تعداد زیادی از طرح ها و پایان هایی که باعث تمایز و کیفیت در هر فضایی می شود ، یکی را انتخاب کند.

 

پارکت منبت کاری شده یا سکویی

 

این نام پارکت های محکم و متصل به دم است که به پایه نوارهای چوبی کمی جدا شده میخ می شود. امروزه به دلیل اینکه نصب آن پیچیده است ، به گزینه ای کمتر محبوب تبدیل شده است.

 • هنگام انتخاب نوعی ماده ، تشخیص پارکت های چوبی طبیعی ، کفپوش لمینت مصنوعی و کف وینیل مهم است. دو مورد اخیر به گزینه های بسیار محبوب تبدیل شده اند ، زیرا به لطف تکامل و سرمایه گذاری فنی تولید کنندگان ، اکنون می توانند با موفقیت از روکش طبیعی چوبی تقلید کنند.

 • کفپوش لمینت ، یک گزینه اقتصادی تر در مقایسه با چوب طبیعی ، از لایه های پانل یا ورق ساخته شده از مشتقات چوب طبیعی ساخته شده و توسط رزین های با مقاومت بالا به هم متصل شده اند. این کفپوش بسیار مقاوم ایجاد می کند که در برابر سایش و همچنین اثرات ناشی از رطوبت مقاومت می کند و بنابراین ورقه های با کیفیت بالا حتی می توانند در آشپزخانه و حمام نصب شوند.

*آشنایی بیشتر با سبک دکوراسیون مینیمالدکوراسیون مینیمال چیست و چه ویژگی‌هایی دارد؟

 • سه لایه تشکیل دهنده کف لمینت را می توان جدا و بررسی کرد. ابتدا یک لایه الیاف با چگالی بالا ، لایه تزئینی بالا ، ساخته شده از ملامین که از دانه ها و گره های چوب تقلید می کند ، و در آخر یک لایه شفاف که از ورقه ورقه محافظت می کند. عیب اصلی این نوع کفپوش پارکت این است که وقتی دچار فرسودگی می شود ، نمی توان آنرا سنباده زد تا ظاهر و زیبایی اصلی خود را جبران کند.

 • پارکت های چوب طبیعی از ورق های چوب تشکیل شده اند و بسته به نوع کیفیت انتخاب شده ، توسط یک ، دو یا سه لایه چوب طبیعی تشکیل می شوند. بهترین و با کیفیت ترین گزینه این است که فقط از یک لایه چوب ساخته شده باشد.

 • در این حالت ، اگرچه تفاوت هزینه می تواند به طور قابل توجهی بیشتر از سایر گزینه ها باشد ، اما استفاده از یک لایه چوب امکان شن و ماسه زدن در کف را چند برابر بیشتر از دو گزینه دیگر فراهم می کند ، زیرا فرآیند سنباده زدن حدود 2 میلی متر طول می کشد ضخامت کف پارکت های چوبی طبیعی سه لایه دارای لایه اول ساخته شده از چوب ظریف است که ظاهر واقعی کفپوش را می دهد ، لایه دوم ساخته شده از آتل های کاج کوچک است که به مقاومت بیشتر کفپوش کمک می کند و لایه زیرین سوم کاملاً از کاج ساخته شده است. چوب در هر صورت ، برای محافظت بیشتر از پارکت ، باید لایه چوبی قابل مشاهده را لاک بزنید.

 

نحوه نگهداری از کف پارکت

با پارکت های لاک زده ، تعمیر و نگهداری کمی وجود دارد. از طرف دیگر ، کف های واکس دار یا روغنی حداقل دو بار در سال نیاز به تغذیه اضافی دارند تا آنها را در وضعیت بالایی نگه دارید.

برای تمیز کردن هر روز استفاده از صابونهایی که مخصوص کفهای چوبی ساخته شده اند ، به جای محصولات چند منظوره ضروری است. با این کار می توانید پارکت را در مدت زمان طولانی تری در شرایط مناسب نگه دارید.

 

*اثر گذاری تابلو بر انواع سبک دکوراسیونتاثیرات تابلو بر معماری داخلی

 

نکاتی از Sivoris:

*هنگام طراحی فضای داخلی لوکس و قبل از نصب پارکت پارکت لمینت ، می توانید از کارهایی که برای نصب سیستم گرمایش زیر کف انجام می شود ، راحت باشید. آوردن راحتی به فضا.

*هنگام نصب کف پارکت (از هر نوع که باشد) روی کف قدیمی ، چند میلی متر کمی بلند می شود. این امر پایین آمدن درها را برای جلوگیری از تماس احتمالی ضروری می کند.

*در صورت لکه شدن تصادفی ، مهم است که با استفاده سریع از کاغذ جاذب آشپزخانه ، از جذب مایعات توسط کف چوبی جلوگیری شود.

20پارکت خیره کننده برای اتاق خواب ها

پارکت مانند پازلی کلمه ای است که می دانیم چه شکلی است اما به یک فرهنگ لغت نیاز داریم تا برایمان توضیح دهد که در واقع به چه شکل است. برای اکثر مردم، تصور می کنیم که ما همین معضل را داریم و فکر می کنم این بسیار جالب است که ما همیشه جایی برای بررسی مجدد داریم. امروز ، ما لیستی داریم که نشان می دهد پارکت چقدر خیره کننده است.

در این بخش علاوه بر آشنایی با تاثیرات پارکت ها بر فضای اتاق؛ باعث آشنایی و شناخت از سبک دکوراسیون خانه نیز میشود.

 

*تاثیرات رنگ ها در دکوراسیونتاثیرات رنگ ها بر فضاسازی محیط

 1. دیوار برموندسی

با وجود دیوارهایی نظیر این اتاق، فکر می کنم هر اتاق دیگری سر و صدا داشته باشد ، این اتاق نمی شنود و بالعکس. اتاق خواب های خیره کننده ای مثل این یکی همیشه مستحق دیدگاهی است که از این نظر برخوردار است. مطمئناً می توانم بگویم که این خانه برای زندگی بسیار جذاب است.

*تاثیر کف پوش بر جلوه دهندگی به دیوار ها و کارایی بیشتر از دیوار ها در دکوراسیون*

 

 1. دایره بریستول

در این اتاق خواب ممکن است کمترین تضاد در رنگ ها وجود داشته باشد ، اما به همین دلیل بسیار خنک است. این اتاق خواب به ما نشان می دهد که چگونه مهارت در کمترین جزئیات اما با کلاس مناسب، وجود دارد.

 

 1. آپارتمان کواتر سپتامبر

می دانیم که این اتاق خواب چیزی به جز تخت و قفسه ها در خود ندارد ، اما قطعاً می توانید الگوی عالی انجام شده با کف را ببینید. کف های پارکت رنگ روشن بسیار زیبا به نظر می رسند و بدون وجود فضای زیادی در این اتاق ، قطعاً می توانید بگویید که اینجا مرکز توجه است.

 

 1. هالی بوش لین

مطمئناً این سبک و طرح حتی وقتی فکر می کنید کاملاً ساده است بسیار زیبا به نظر می رسد. با نگاهی به فضای داخلی ، دیوارهای ساده و سقف را می بینیم ، اما اطمینان حاصل کردنید که به کفپوش و وسایلی که واقعاً در اینجا قرار داده اید توجه کنید. حتی وقتی این اتاق خواب کمی مردانه به نظر می رسد ، افزودن وان باریک موضوع این فضا را نرمتر می کند.

 

 1. اسکاندیناوی لندن

به جزئیات سر تخته و روتختی نگاه کنید؛ آنها یکسان هستند ،.منظورم این است که ، فکر می کنیم صاحب این اتاق خواب ممکن است چندین نسخه از این ملافه داشته باشد زیرا آنها چاپ های مشابهی را روی سر صفحه دارند. برداشتمان این است که لزوماً نباید همیشه اینگونه باشد ، اما اگر این اتاق خواب دارای پارچه و سرتختی مطابق باشد کاملاً مناسب به نظر می رسد.

 

 

 1. سوئیت پنت هاوس

نظر شما در مورد داشتن کفپوش پارکت و فرش منطقه ای با پارکت چیست؟ خیلی بیشتر از بخش های دیگر دارای اهمیت است؛ این چیز خوبی است که در این مدل کف پوش ها، رنگ های مختلف بکار گرفته شده است و به نوعی به نظر می رسد کمی متضاد وجود دارد- و اگر متوجه شوید ، این فقط کفپوش است که به رنگ قهوه ای است ، بنابراین به نوعی ، باعث خودنمایی می فضای اتاق میکند.

 

 1. اقامتگاه بردنر

با این سبک کف پوش ها ، این اتاق خواب باورنکردنی به نظر می رسد. ببینید تختخواب چقدر بزرگ به چشم می آید و این واقعیت که این فضا تقریباً چیزی به غیر از آن به چشم نمی خورد و میز آرایش و کشوهای کنار آن قرار دارند! رنگ هایی که در اینجا استفاده می شود ساده و تقریباً مستقیم به موضوع است . این سبک طراحیه یکی از اتاق های خواب است که باید در واقع آن را به عنوان یکی از معیارهای دکوراسیون اتاق خواب ها قرار بدهیم. اگر متوجه شوید ، حتی یک صندلی وجود ندارد ؛ و این ویژگی نشان دهنده ی آن است که فضایی مختص به استراحت کردن و خواب همراه با آرامش است.

 

 1. اتاق خواب پاریس

این اتاق خواب به سبک طراحی پاریس قطعاً یک اتاق خواب خیره کننده است. فقط از ارتفاع سقف می توانید بفهمید که این خانه چقدر بزرگ خواهد بود است و زندگی در این خانه چقدر پر هزینه است ؛ که مطمئناً شبیه یک عمارت یا مواردی از این دست خواهد بور.

 

 1. آپارتمان لوور

بدون شک و هر گونه فکر کردن ، متوجه این موضوع میشویم که طراح و دیزاینر این مدل سبک طراحی ها ، متعلق به طراحی یک خانم خانه دار پر ذوق است. قطعاً به دلیل رنگ پردازی بسیار خوب آن ، احتمال کمی وجود دارد که این شخص واقعاً به هنر و طراحی متعلق به یک شخص افسانه ای باشد . با رنگ پردازی لوازم اتاق و صد البته تاثیر  رنگ کف پوش ها بر خیره کننده تر کردن این فضا می افزاید.

 

 1. خانه خصوصی ویکلو

این ممکن است یکی از جالبترین اتاق خواب هایی باشد که در این لیست داریم. با توجه به محدود بودن فضا ؛ نقش کف پوش ها بیشتر نمایان میشود که ، علاوه بر زیبایی و جلوه ای که به محیطمان داده، باعث بزرگ تر جلوه دادن اتاقمان نیز شده است. کفپوش و نورگیر مناسب این اتاق ، آن را به محیطی مناسب برای استراحت فرآهم کرده و سقف کوتاه این اتاق باعث زیبایی چند برابر این فضا شده است.

 

*نقش فرش در انواع دکوراسیون داخلینقش فرش در دکورسیون

 1. شورون در بلوط بلوند ، مریلبون

به سبک های اتاق هایی که دارای تخت های با چهارچوب های پرده ای هستد ، که هم باعٍ بوجود آوردن سبک کلاسیک میشود و هم با ترکیب شدن این مدل تخت های چهار پوستری که از جنس چوب باشند با کف پوش های چوبی؛ فوق العاده زیبا میشوند.

باعث خلق اتاقی کلاسیک و تجملاتی میشود، و حس نجیب زاده بودن و خاص بودن را به شما منتقل میکند.

 

 1. جاده آمبلر

در این مدل اتاق خواب ها بیشتر به سبک نور پردازی ها و ایجاد تناسب بین نور و کف پوش ها (( پارکت ، فرش ، موکت و …)) ایجاد میکند ؛ که با بکارگجیری از هر کدام از کف پوش ها و با توجه به سبک دکوراسیون ، از لوستر ها و آویز های مناسب بکار گرفته میشود که زیبایی محیط را دو چندان میکند.

 

 1. آپارتمان خیابان Longchamp در پاریس

نحوه انجام الگوی کفپوش در این سبک بسیار حائز اهمیت است . از آنجا که کمی سبک و مدل کف پوش ها تیره تر است، در نتیجه باعث بوجود آوردن اتاقی تاریک و دارای آرامش خاصی ایجاد میکند. در این سبک میتوانیم دیوارهای سفید و ملافه ها روشن بکار برد که در برابر آن تضادی فوق اعاده باور نکردنی و زیبایی را ایفا میکند. در این مدل دکوراسیون میتوان از آویز های سقفی و لوستر های بلند نیز بکار بگیریم.

 

 1. راکول در غروب آفتاب

رنگ کف پارکت در اینجا دیزاین کاملاً شگفت انگیز است. در این سبک چیدمان باید به کنتراست رنگ ها توجه داشته باشیم. با توجه به کفپوش و مبلمان بکارگرفته شده در آن ، باعث ایجاد محیطی دلچشب و زیبا میکند.

 

 1. غروب آفتاب اقیانوس آرام

این سبک دکور و بکار گیری از این کف پوش های روشن ، باعث بزرگ به نظر آمدن فضا میشود و همچنین جلوه ی زیبایی به لوازم دکوری اتاق میدهد. از این مدل پارکت ها میتوانیم در راهرو ها نیز بکار بگیریم ؛ که هم علاوه بر جم و جور نشان دادن راهرو مورد استفاده میشود ، در بلند جلوه دادن راهرو ها نیز از آن بکار میرود.  در سبک مینیمالسیم از این سبک پارکت ها با این تم رنگی بسیار بکار گرفته میشود.

 

*تاثیرات نور پردازی در به نمایش گذاشتن سبک دکوراسیونتاثیرات نور پردازی در دکوراسیون

 1. مجموعه Rough Hollow Master Suite

در این مدل طرح ها ، کف پوش ها رنگ بندی بسیار روشن آن حتی گاهی استفاده از پارکت های سفید و کرم قالبا در این سبک  دکوراسیون مورد استفاده قرار میگیرد . این کف پوش های سفید رنگ موجب روشنایی بخشیدن به محیط اتاق میشود و بیشتر در اتاق هایی کارایی دارند که پنجره و نور در آنها کم است.

 

 1. برموندسی در لندن

این مدل دکوراسیون و اینگوه کف پوش ها بیشتر تدایی هتل های لوکس انگلیسی هستند؛ که علاوه بر لوکس بودن و حس اشراف زادگی باعث بوجود آوردن حس راحتی و آرامش در افراد آن اتاق میشود .این سبک باعث ایجاد حال وهوایی می گردد که انگار شما در یک دنیای دیگر در حال لذت بردن از آن محیط هستید.

 

 1. Vanadisvägen

در این سبک چیدمان اتاق ، نکته ی ویژه ی آن پالت های رنگی کف پوش است؛ چرا که با تم رنگی تیره و گاها سیاه آن حس نوستالژی و دراماتیک بودن را به شخص میبخشد. در اینگونه طراحی ها محدود به تم رنگی سیاه و سفید نیست اما واقعاً می تواند به عنوان یکی از آن ها نام برد. کفپوش قطعاً یک انتخاب خیره کننده و همچنین گزینه هایی مانند مبلمان و یا میز های فلزی و یا طرح فلزی زیبایی ویژه ایی به محیط میبخشد.

 

 1. سولانو

در این نوع چیدمان کاملا تم سیاه و سفید است و بر خلاف سبک Vanadisvägen در تمام اجزا و چیدمان و کف پوش ها این ویژگی به چشم میخورد. محیط همچون صفحه ی شطرنجی است که حس تمرکز و کنجکاوی را در ما بوجود می آورد. و این حس را در ما ایجاد میکند که این اتاق کاملاً دنیای قدیمی را به ما نشان میدهد- به نوعی رمانتیک ؛ استفاده از کفپوش پارکت باعث می شود که همه چیز واقعاً جمع شود.

 

 1. اتاق خواب پیتر هاسلر

پارکت های چوبی طرح دار سبک قدیمی ، بیان کننده ی این سبک هستند. دکور کلاسیک و قدیمی در کنار کف پوش های چوبی با رگه های چوب و حتی نا هماهنگی های رنگی هر پازل چوبی ، به زیبایی هرچه تمام تر این اتاق را به رخ میکشاند.این گونه سبک دکوراسیون یاداور کلبه های چوبی جنگلی است که چیزی جز آرامش و گرما به زهن ما ورود نمیکند.

در این مدل سبک هرچه از اجزا و وسایل کلاسیک بکارگرفته شود ، بر ارزش این سبک دکوراسیون میفزاید.

برای ثبت سفارش پیام بدید.