سیستم های گرمایشی در منزل

امروزه انواع مختلفی از سیستم ها وجود دارد که برای تأمین گرما در خانه استفاده مورد استفاده قرار میگیرد و در هر نوع تفاوت ها و تغییرات زیادی وجود دارد. برخی از سیستم های گرمایشی اجزای مشترک را با تجهیزات خنک کننده منزل دارند و برخی از سیستم ها هم گرمایشی و هم سرمایش را فراهم می کنند. اصطلاح HVAC – گرمایش ، تهویه و تهویه هوا – برای توصیف سیستم کنترل کلی آب و هوا در یک خانه استفاده می شود.

مهم نیست که از چه سیستم تهویه مطبوع استفاده می شود ، هدف همه وسایل گرمایشی استفاده از انرژی گرمایی از یک منبع سوخت و انتقال آن به مکان های زندگی برای حفظ دمای مناسب محیط است. سیستم های گرمایشی می توانند از منابع سوخت مختلفی از جمله گاز طبیعی ، پروپان ، مازوت ، سوخت زیستی (مانند چوب) و برق استفاده کنند. بعضی از خانه ها بیش از یک سیستم گرمایشی دارند ، مانند سیستم های گرمایشی برای تراس ها و یا ایجاد انبار های خاص با سیستم های جدا برای کنترل دمای محیط.

 

آشنایی با انواع چوب های بکار رفته در مبلمان

انواع سیستم های توزیع گرمایش

 

قبل از بررسی در مشخصات ، به درک اجزای اساسی سیستم های گرمایشی و نحوه کار آنها میپردازیم. هر سیستم گرمایش دارای سه قسمت است:

 

  • منبع گرما: منبع گرما می تواند یک کوره ، دیگ بخار یا پمپ حرارتی باشد. منبع گرما هوا یا آب گرم را برای گرم کردن فراهم می کند.
  • سیستم توزیع گرما: سیستم های توزیع گرما هوای گرم ، بخار یا آب گرم را به سراسر خانه منتقل می کنند.
  • سیستم کنترل: سیستم کنترل معمولاً یک ترموستات است و توزیع گرما را کنترل می کند.

 

 

انواع روش های تولید گرما 

 

سیستم های گرمایش مرکزی

سیستم های گرمایش مرکزی گرما را از یک مکان مرکزی تولید می کنند و سپس آن را در خانه پخش می کنند. بویلرها و کوره ها نمونه هایی از سیستم های گرمایش مرکزی هستند.

 

دیگهای بخار

دیگهای بخار یکی از رایج ترین انواع سیستم های گرمایشی در ایالات متحده است. آنها آب گرم یا بخار را از طریق لوله ها به رادیاتور ، سیستم های کف یا سیم پیچ های خانه توزیع می کنند. بازده انرژی بسته به سن دیگ بخار می تواند 50 تا 90 درصد باشد. انتظار می رود یک دیگ بخار 15-30 سال دوام داشته باشد.

 

 

کوره ها

کوره ها یکی دیگر از انواع محبوب سیستم های گرمایشی هستند. کوره ها با گرم کردن هوا و ارسال آن به خانه با مجاری هوا کار می کنند. بازده انرژی یک کوره می تواند از 59 – – 98.5 range باشد و شما باید 15 تا 30 سال آن را تعویض کنید.

 

پمپ های حرارتی

پمپ های حرارتی می توانند برای گرم و خنک کردن خانه کار کنند. این سیستم ها گرما را از هوای اطراف برای گرم کردن بیرون می کشند. بازده 6.8–10 HSPF یا عامل عملکرد فصلی گرمایش است. می توانید انتظار داشته باشید که پمپ حرارتی 15 سال کار کند.

 

 

گرمایش خورشیدی فعال

سیستم های گرمایش خورشیدی فعال از نور خورشید برای گرم کردن مایع یا هوا برای گرم کردن استفاده می کنند. می توانید از گرما استفاده کنید یا آن را برای بعد ذخیره کنید. امید به زندگی برای یک سیستم گرمایش خورشیدی 20+ سال است.

 

گرمایش الکتریکی

گرمایش الکتریکی یا گرمایش با مقاومت الکتریکی ، برق را به گرما تبدیل می کند. بازده 95-100٪ است و سیستم برای بیش از 20 سال دوام خواهد داشت.

 

بخاری های قابل حمل

اگر سیستم گرمایشی اصلی شما خوب کار نکند یا برای کار با آن گران باشد ، بخاری های قابل حمل ممکن است یک راه حل مقرون به صرفه باشد. اگر فقط بخواهید یک اتاق گرم کنید می توانید از نظر اقتصادی مقرون به صرفه باشند. برخی از بخاری های قابل حمل از طریق همرفت کار می کنند ، که باعث گردش هوا در یک اتاق می شود. برخی دیگر ممکن است از گرمایش تابشی استفاده کنند – گزینه ای که گرما را به خط دید مستقیم خود می فرستد.

 

سیستم های رایج برای توزیع گرما در منزل

 

سیستم های توزیع گرمایش

سیستم های توزیع گرمایش برای انتقال هوا ، بخار یا آب در سراسر خانه برای گرم شدن ضروری هستند. این نوع سیستم های توزیع گرمایش از رایج ترین ها هستند:

 

تخته های قرنیزی برقی: این بخاری های منطقه ای هوای گرم را از بالا خارج می کنند و هوای خنک تری را به پایین می کشند.

سیستم هوای اجباری: این سیستم ها هوا را از کوره از طریق مجاری هوا و دریچه ها منتقل می کنند.

قرنیزهای آب گرم: در این موارد از واحدهای قرنیز دیواری و آب گرم برای گرم کردن استفاده می شود.

گرمایش تابشی: می توانید این کار را با پانل های کف ، سقف یا دیوار نصب کنید. این سیستم گرما را از یک سطح گرم به سمت افراد یا اشیا منتقل می کند.

Steam radiant: این سیستم ها از رادیاتور برای انتقال گرما استفاده می کنند.

 

سیستم های گرمایش /خنک سازی دیواری و کف پوشی

گرمایش دیواری یکی از قدیمی ترین روش های گرمایش است. رومی ها قبلاً از ارزش گرمای دلپذیر ناشی از گرمایش دیوار و کفپوش ها آگاهی داشتند و از این روش برای گرم کردن خانه های خود استفاده می کردند. با گرم شدن دیوار بر پایه آب ، سطح کل دیوار با استفاده از سیستم لوله به سرعت و به طور مساوی گرم می شود. در طول تابستان می توان از همین سیستم برای خنک کردن اتاق در دمای مناسب استفاده کرد.

 

گرمایش دیواری به روش گرمای تابشی: امواج مادون قرمز با زاویه راست به مبلمان و سطوح گرم نشده برخورد می کنند. آنها این انرژی را به صورت گرما ساطع می کنند. افراد داخل اتاق “از داخل” گرم می شوند.

این نوع گرما به خصوص طبیعی و دلپذیر احساس می شود ، زیرا اساساً مانند تابش خورشید کار می کند.

یکی فواید این روش میتوان به تقریباً بدون جابجایی بودن و تاثیر نذاشتن در هوای اتاق مثلا هوای محیط در زمستان خیلی خشک نمیشود و در طول تابستان ، آب از طریق لوله ها با دمای حدود 16-20 درجه سانتی گراد جریان می یابد و اتاق ها را به راحتی خنک نگه می دارد.

 

 

با گرم شدن / سرمایش دیوار ، گرما نیز در ماه های تابستان در خارج از خانه باقی می ماند. آب خنک با دمای 16-20 درجه سانتیگراد از لوله ها عبور می کند و دیواره ها را خنک می کند تا فضای اتاق راحت و سالم باشد. همچنین خنک سازی دیواری در مقایسه با واحدهای استاندارد تهویه مطبوع تا 30٪ در مصرف انرژی صرفه جویی می کند.

 

از آنجا که خنک کننده دیواری با تبادل گرمای تابشی خنک می شود ، هیچ پیش نویس وجود ندارد و هیچ سر و صدایی وجود ندارد. این بدان معنی است که می تواند در طول شب نیز اجرا شود.

 

سیستم های دیگ بخار و رادیاتور سنتی

خانه های قدیمی و ساختمانهای آپارتمانی اغلب با سیستم های دیگ بخار و رادیاتور سنتی گرم می شوند. این شامل دیگ بخار مرکزی است که بخار یا آب گرم را از طریق لوله ها به واحدهای رادیاتور مستقر در اطراف خانه منتقل می کند. رادیاتور کلاسیک – یک واحد ایستاده از چدن که معمولاً نزدیک پنجره ها قرار دارد – اغلب رادیاتور بخار نامیده می شود ، اگرچه این اصطلاح نادرست است.

 

 

در حقیقت ، دو نوع سیستم با این رادیاتورهای قدیمی وجود دارد. دیگهای بخار واقعی در واقع بخار گازی را از طریق لوله ها به رادیاتورهای منفرد منتقل می کنند ، سپس دوباره به آب متراکم می شود و برای گرم شدن دوباره به دیگ باز می گردد. سیستم های رادیاتور مدرن از طریق پمپ های برقی آب گرم را به رادیاتورها انتقال می دهند. آب گرم گرمای خود را در رادیاتور آزاد می کند و آب خنک شده برای گرم شدن بیشتر به دیگ بخار برمی گردد. سیستم های رادیاتور آب گرم در اروپا بسیار رایج است.

 

منابع سوخت: سیستم های دیگ بخار / رادیاتور می توانند توسط گاز طبیعی ، پروپان مایع ، مازوت یا برق تأمین شوند. دیگهای بخار اصلی حتی ممکن است توسط زغال سنگ تأمین شده باشند.

 

توزیع: گرما از طریق بخار یا آب داغی که از طریق لوله های فلزی به رادیاتورهایی شکل می گیرد که انتقال انرژی گرمایی را تسهیل می کند ، تولید می شود.

 

همه چیز درباره ی پارچه

 

گزینه های گرمایش منزل

نکاتی که باید در انتخاب سیستم های تهویه ی هوای محیط باید توجه داشت کدام یک بهتر است؟

عوامل مختلفی وجود دارد که باید قبل از انتخاب سیستم گرمایش به آنها فکر کنید. بسته به محل زندگی شما ، تهیه برخی منابع سوخت ممکن است دشوارتر باشد – برای مثال گاز طبیعی در شمال شرقی.

 

آب و هوای محل زندگی شما نیز ممکن است در تصمیم شما تأثیر بگذارد. اگر درجه حرارت در طول سال گرم باشد ، ممکن است فقط با یک بخاری فضایی کنار بیایید. اما در مکانهایی که زمستانهای سرد دارند ، ممکن است سیستم گرمایش مرکزی م mostثر باشد. بهره وری انرژی ممکن است هزینه اولیه سیستم گرمایشی را افزایش دهد ، اما بعداً می توانید در هزینه های آب و برق صرفه جویی کنید.

 

اندازه خانه شما نیز مهم است. در حالت ایده آل ، قبل از تصمیم گیری بزرگ و پرهزینه در مورد سیستم گرمایشی ، باید به دنبال راهنمایی حرفه ای باشید. یک پیمانکار عمومی می تواند به شما کمک کند تا در مورد بهترین انتخاب برای خانه خود تصمیم بگیرید.

برای ثبت سفارش پیام بدید.