دیوارپوش پارچه ای چیست؟

دیوارپوش پارچه ای یا کاغذ دیواری پارچه ای از جنس و الیاف پارچه ای ساخته شده اند که معمولاً حاوی نخ های حالت پذیر (کاموایی) یا ویژگی های گوناگون دیگری هستند که به طور معمول از آنها در دیوارکوب های پارچه بکار گرفته میشوند.

این خصوصیات مشخص است که به همراه گونه های متنوع نخ و مدل ها و سبک های پارچه در رنگ های گوناگون، ویژگی های دیوارکوبمان  را افزایش می دهد.

روش های تزئین با دیوارپوش پارچه ای

 

دیوار بیان پاکیزگی و سبک زندگی گذشته و امروزی هستند. دیوار پوششی شیک و برجسته کننده در دکوراسیون هستند. از اتاق خواب گرفته تا پذیرایی و حتی سرویس های بهداشتی و حمام در همه جا زیبایی و سبک خاص خودشان را دارند. دیوار کوب های پارچه ای را میتوان در همه ی این نواحی بکار بردو این دلیل خوبی هم از نظر زیبایی و کیفیت دارد، همچنین در صرفه جویی هزینه نیز بسیار تاثیر گذار است. دیوارهای پارچه کوبی شده، یک طراحی سریع و در عین حال موثر ایجاد می کنند و می توانند سبک هر اتاق را دگرگون کنند. دیوارهای پوشیده از پارچه نوعی سبکی از پیچیدگی دکوراسیون فرانسه و انگلیس است ، جایی که پارچه های دیواری از اوایل قرن 14 میلادی مد بود. دیوارهای دارای بافت مشابه هم اکنون به همان زیبایی ظرافت می بخشند. این که آیا یک علامت درخشان را ترجیح می دهید یا یک گل مخصوص گلدان ، مربوط به علاقه ی خود و فضا و چیدمانی که دارید مربوط میشود.

 

*آشنایی با سبک دکوراسیون مینیمال دکوراسیون مینیمال

 

مشاهده ی تمامی پارچه های گالری مکبر

پارچه

شناخت و جایگذاری دیوار پوش های پارچه ای

شاید شما قبلاً به روند دیوار گالری یا دیوارکوب های پارچه ای علاقه داشته باشید. هرچند برای اینکه واقعاً این نگاه را بالا ببرید ، چیزی بیشتر از دیوارهای پارچه ای به آن نگاه کنید، همچون یک بوم نقاشی برجسته که یک بافت سه بعدی منحصر به فرد به دیوارهای شما می بخشد که ممکن است از دست نرود. در حقیقت ، بسیاری از انواع طرح های دیوارکوب ها ، بسیار حیرت انگیز هستند ، می توانند آن را به خودی یه خود بر روی دیوار نصب کنید و نیازی نیست که توسط قاب ها یا در شکل و طرح خاص دیگر احاطه شوند. پارچه به جای دست و پا زدن با تراز کردن صحیح قاب تصویر یا جلوگیری از یک پوستر آویزان کج و خم ، علاوخ بر زیبایی؛ باعث پوشاندن پوسیدکی و ترک های دیوار نیز میشود. معمولاً هنگام استفاده از تزئینات دیواری ، نصب آن ساده تر می شود. در حالی که آویزهای پارچه ای به جای نقاشی و عکس در اتاق های نشیمن کاملاً کارامد می باشد ، این قابلیت را دارند که برای تزئین لکه هایی مانند فضای بالای تخت خواب شما یا یک گوشه غذاخوری کوچک و گوشه دار ، از این سبک دیوارکوب ها استفاده کنید. آنها به همان اندازه قابل تنظیم و شخصی هستند که هر کدام از طرح ها و مدل های بکارگیری آنها، قابل استفاده و دید هنری ویژه ای دارند و راه حل مناسبی برای شرایطی هستند که احساس می کنید از سادگی دیوار خسته شده اید و همچنین بخواهید در هزینه های خود صرفه جویی کنید، دیوار کوب های پارچه ای بهترین گزینه هستند.

 

 

موارد مورد نیاز پیش از نصب دیوارکوب

قبل از سفارش و یا نصب دیوارکوب های پارچه ای باید نکاتی را در نظر بگیریم. این نکات عبارتند از:

  • مواد مورد نیاز برای انجام را به مقدار کافی سفارش دهید، چرا که ممکن است در یک بچ متفاوت مواد بیشتری وجود داشته باشد.
  • پیش از نصب، دیوارکوب را به دقت چک کنید. به طور مسلم بعد از سه قد (درازا) مشکلی وجود نخواهد داشت. در صورت بروز مشکل، مشکلات کار بعد از استفاده از 3 نوار (باریکه) پذیرفته نمی شوند.
  • قد یا درازای (طول و عرض) دیوارکوب ها را پیش از نصب از لحاظ سایه انداختن چک کنید. پس از استفاده از 3 طرف، مجدداً آن را از لحاظ سایه انداختن و مشکلات دیگر بازبینی و بررسی کنید. در صورت عدم رضایت کار را فوراً متوقف کنید و با فروشنده خود تماس حاصل فرمایید.

 

 

مراحل نصب و آماده سازی دیوارکوب های پارچه ای

  • پیش از نصب دیوارپوش پارچه ای سطح باید تمیز، خشک، تا حدی دارای خاصیت جذب و تا حد امکان هموار و فاقد هرگونه گرد و غبار، کثیفی، چربی و علائمی باشد که به دلیل مواد رنگی احتمالاً در سراسر دیوارکوب ایجاد شده اند. برای باقی سطوح می توان به شکل زیر عمل کرد:
  • سطوح برجسته (سطوح دارای خلل و فرج): سطح دیوار را بتراشید تا یکنواخت شود.
  • دیوار تازه ترمیم شده (گچ شده) جدید: اطمینان حاصل نمایید که گچ و یا رنگ آن کاملاً خشک شده است.
  • دیوارهای نقاشی شده: دیوار را با ماده ی لیزول بشوئید. هرگونه نقاشی وارفته باید با برس سفت رفع شود. بعضی از رنگ های حساس در برابر آب با چسب نرم می شوند؛ قبل از انجام آن قسمت کوچکی را تست کنید، چنانچه محل مورد تست خرابی یا نقصی ایجاد نشد ، کل سطح را به خوبی با محلولمان مالیده و خشک شود و با یک درزگیر پرایمر پایه روغنی لایه گیری شود.

 

 

** در اینجا به بررسی چند ایده برای بکارگیری از این سبک دیوارکوب ((پارچه ای)) در هر اتاق از خانه ، صرف نظر از سبک شخصی و اندازه فضای شما ، برای اینکه شما بتوانید با دیوارهای خود ارتباط بیشتری در دیزاین داخلی مورد استفاده قرار دهید؛ میپردازیم.**

 

حلق آویز رنگارنگ

اگر در زمینه های مربع علاقمند هستید ، هنوز می توانید دیوارپوش های پارچه ای که در آن از طرح های دایره ای استفاده شده است را در دکوراسیون اتاق خود بکار بگیرید. حلقه های حلقوی و سایر آویزهای مضطرب اما جمع و جور بدون اینکه فضای زیادی را اشغال کنید ، علاقه بصری و بافت را به خانه شما اضافه می کنند. این نوع آویزها برای پر کردن گوشه های خالی مناسب هستند.

 

بافت هایی با طرح های مختلف

گچ بری های سراسر اتاق، و پیدا کردن همخوانی هایی با طرح مورد پسندمان و انتخاب آویزهای بافتی یا دیوارکوب های پارچه ای طرح دار ، مانند طرح های چهار خونه داری که در آن رنگ بندی های مختلفی بکار گرفته شده است، استفاده می شود؛ یک روش مرسوم برای ادغام این شکل از هنر در خانه شما است. انواع رنگها بی پایان هستند و به شما کمک می کنند تا فوراً دیوارهای برهنه را با رنگ و طرح های خاص دارای پوششی چشمگیر و زیبا کنید.

 

 

*آشنایی با انواع سبک دکوراسیون های امروزی دکوراسیون امروزی

پارچه دراپینگ

طرح های پشمی شبیه به پتوها ، یا بافت های پارچه ای به شکل فرشها و مدل های خز دار شبیه به حوله ها و سایر منسوجات به عنوان دیوارپوش به زیبایی کار می کنند و اغلب با توجه به سبک خانه چه کلاسیک و یا مدرن، دارای طرح های تاریخ دار و مدرنیته، حس و حال عمیق تری به محیطمان القا میکند و آنها را به عنوان مکالمات دوست داشتنی تبدیل می کند. استفاده از این سبک طرح ها باغث تاثیر گذاری بیشتر در دید شما گذاشته و باعث به برجسته کردن لوازم و دکوراسیون شما میشود.

 

سبک آینه و پارچه

آینه بخشی در دکوراسیون امروزه یک سبک جید و مد روز در نظر گرفته میشود، ولی اگر سبک و مدلی را میخواهید که فرا تر از زمان مد روز در دکوراسیون باشد؛ بجای آینه کاری تمام در یک دیوار منزل یا محیط کار خود ، پیشنهاد ما به شما این است که از ترکیب پارچه های دیوار کوب شده و آینه استفاده کنید. این امر موجب میشود که فضای شما علاوه بر از یک نواختی خارج شود همچنین موجب آن میشود که با طرح ها و یا شکل قاب بندی دیوارکوب تان ، همچون یک قاب نقاشی بزرگ و چشم نوازی را بوجود بیاورد.

 

 

سبک و ایده های فروشگاهی

در طراحی و دکوراسیون یک فروشگاه ویا حتی کافه یا یک مغازه ی کوچک و یا یک رستوران بزرگ ، برای دکوراسیون و فضا سازی محیطتان حتما نیاز به یک طراحی خاص یا گران قیمت نیست. در دکوراسیون محیط های اداری یا پر رفت آمد که افراد شاید برای صرف غذا و یا حتی برا نشستن در اتاق انتظار مدت زمانی را وقت میگذارن ، دکوراسیون آن نباید به گونه ای باشد که شخص احساس خستگی و کسالت به او وارد کند. میتوانید با مناسب ترین هزینه  و  بهترین طرح ها هم از پارچه و یا کاغذ دیواری ایجاد حس و حال بوجود بیاورید که باعث ایجاد کردن فضایی دلپذیر و مطلوب برای افراد شود.

 

دیوارکوب های پازلی

دیگر طرح ها و مدل هایی که میتوانیم در دکوراسیون از آنها بهرمند شویم ، دیوار پوش های پازلی هستند. از این مدل دیوارکوب ها میتوانیم به صورت تکه تکه مانند قسمت هایی از یک پازل در کنار یکدیگر یا با فواصل خاص از هم آن ها را بر روی دیوار قرار دهیم.

در بعضی از سبک های دکوراسیون دیده میشود که طراحان از این سبک پازلی ، از هر قسمت بر روی یک دیوار استفاده میکنند ؛ این کار باعث ایجاد حسی همخوانی بین تمام اجزای ذیوار ها با یکدیگر بوجود میاورد.

 

 

قاب های دیوار کوب شده ی گران قیمت

در دکوراسیون فضاهای کلاسیک و مجلل ، هم در سالن های کنفرانس و جلسه چه در چیدمان و دکوراسیون منزل های لوکس؛ میتوانیم همچون تابلو های فرشی تمام ابریشم نفیس ، از دیوار کوب های پارچه ای ابریشمی که در قالب های طلایی ویا قاب های چوبی طرح دار بکار ببریم.

این قاب های فوق العاده علاوه بر نمایی که به محیط میدهند ، همچون یک اثر هنری ارزشمند با گذشت زمان از ارزش آن نمیکاهد که هیچ ؛ بر بر ارزش و قیمت آن نیز میفزاید . از این دیوار کوب های پارچه ای بیشتر در کنار مبلمان و کنسول های کلاسیک با ارزش در دکوراسیون ها بکار گرفته میشود.

 

دیوار آویز هندسی

در حالی که بافته ها و سایر قطعات هنری الیافی معمولاً به شکل مستطیل هستند ، شما می توانید با ترکیب مواردی مانند : شکل دهی به فرم پارچه و یا ایجاد طرح ها و شکل های گوناگون و حتی با برش هایی که به آن میدهیم ، طرح ها و مدل های خاصی را مختص سلیقه ی خودمان ایجاد کنیم و به راحتی شکل و مدل آن را تغییر دهید .

از این سبک دیوار کوب ها بیشتر در اتاق خواب ها ، برای زیبایی و نمای بیشتر در بالای تخت خواب بکار گرفته میشود. همچنین در رستوران های با توجه به تم ایجاد شده در محیط از پارچه های گوناگون با شکل ها و مدل های منحصر بفرد و زیبا بکار گرفته میشود.

 

 

رنگ های غوطه ور در فضا

هیچ راهی بهتر از استفاده از هنر الیاف در خانه شما از طریق یک دیوار آویز خارق العاده و منحصر به فرد وجود ندارد ، که نمونه های آن اکسرن به صورت پارچه و دیوار کوب های رشته ای یا تیکه ای در دکوراسیون به کار میرود. اگر در جمع آوری هنر تازه وارد هستید و میخواهید به کمک دیوارکوب محیط خانه را به فضایی پر جنب و جوش درآورید؛ میتوانید از این سبک بکار بگیرید. این روش به عنوان یک راهکار پایه و ساده برای حال آفرینی به فضای دکوراسیون ، بکار گرفته میشود.

نکاتی که در این سبک از دیوارکوبی باید به آن توجه کرد ، ترکیب بندی بین رنگ های سرد و گرم در بین دیوار و پارچه است. اگر تم محیط و دیوار هایتان از رنگ های تیره و گرم استفاده شده ، بهتر است از دیوارکوب هایی با رنگ بندی روشن استفاده کنید که علاوه بر تضاد زیبایی که ایجاد میکند ، باعث خود نمایی بیشتر پارچه نیز میشود .((از این روش بیشتر برای برجسته و مشخص کردن یک محیط در اتاق بکار گرفته میشود.))

برای ثبت سفارش پیام بدید.